חדשות
משכנתא
בעל/ת נכס?
חוששים מסירוב בנקאי?
חמישה דברים שלא מומלץ לעשות!
חוששים מסירוב בנקאי? חמישה דברים שלא מומלץ לכם לעשות!
קיימים שלושה טיפוסי לקוחות בנטילת הלוואות:
  • אלו שמעונים לחסוך מול הצעות שקיבלו מבנקים דרך מכרז ריביות.
  • אלו שנדחו או חוששים מדחייה, אך עדיין מעוניינים לקבל אישור עקרוני במסגרת בנקאית.
  • אלו שנדחו ולא יכולים רגולטיבית לקבל אישור להלוואה דרך מערכת אשראי בנקאית.
אם אתם משתייכים למקרה שני או שלישי כדאי להמשיך בקריאה!
כישות מסחרית בנקים לא ממהרים לסרב להלוואה כנגד בטוחה (משכנתא) מכיוון שבדרך כלל על כף המאזניים מונחת הלוואה גדולה שבפועל מפרנסת את הבנק עצמו, יחד עם זאת, כאשר הבנק אליו פניתם חושש שהחזר ההלוואה עלול להיות כבד ללווים, הבנק לא יהסס לענות בשלילה. סירוב לנטילת הלוואה או משכנתא במסגרת אשראי בנקאית מכניס משפחות רבות למצבי לחץ וגורם לבני הזוג לעשות טעויות מיותרות שניתנות לעקיפה.
5 דברים שלא מומלץ לעשות לאחר דחיה בנקאית:
לא נכנעים לסירוב בנקאי
לא נכנעים לסירוב בנקאי

חשוב שתקבלו תשובה רשמית מדוע הבנק סירב לאשר לכם את המשכנתא. כך תדעו מה עליכם לעשות, וכיצד תוכלו לטפל בבעיה. רוב אנשים שנקלעים למצב מאבדים תקווה בעיקר בשל הרגשה של חוסר אונים. אסור לכם לוותר או להתייאש. אל תתנו לסירוב בנקאי להכריע את גורלכם!

לא ממשיכים לפנות לבנקים
לא ממשיכים לפנות לבנקים

אם בעבר נתקלתם בקשיים כלכליים כל רישום שלילי נרשם בהיסטוריית אשראי של הלווים וגורם לבנק לקחת צעד אחורה. כתגובה רוב הלווים ממהרים לנסות את מזלם בבנקים נוספים, למרות רגולציית דירוג אשראי דומה בכלל הבנקים. צעד פזיז זה עלול לשרוף גשרים עם המערכת הבנקאית מראש מפני שלא ניתן לעקוף סימון שלילי במערכת מחשוב בנקאית למשך תקופת זמן ארוכה ממועד הסירוב.

לא פונים לכלכלן רגיל
לא פונים לכלכלן רגיל

לאחר סירוב בנקאי לווים רבים מפשפשים בזיכרונם, ונזכרים במכר יועץ משכנתאות או חבר שעובד בבנק ויוצרים עמם קשר למרות שסביר להניח שזה לא תחום המומחיות שלהם. עליכם לשכור את השירותים של כלכלן שמתמחה בהגשת בקשות אשראי מורכבות עם רקורד אישי בטיפול במסורבי בנקים.

לא מנקים רישום BDI שלילי
לא מנקים רישום BDI שלילי

עקב כניסת חוק דירוג אשראי חדש, חברות רבות מציעות שירותי ניקיון רישום BDI כפתרון אופטימלי. ברגע שהבנקים ינסו לעלות על רקורד (דירוג האשראי) שלכם ויראו רישום ריק מתוכן (לא לחיוב ולא לשלילה) הם יבינו שזה בדיוק מה שעשיתם ויחפשו בנרות כל סיבה אפשרית לדחייה. עדיף לשקף לבנק רישום שלילי בעברכם בליווי הסבר הולם מאשר לנסות להסתיר את האמת בגלוי.

לא חוסכים על איש מקצוע!
לא חוסכים על איש מקצוע!

שכ"ט של יועץ משכנתא רגיל יכול לעלות מספר אלפי שקלים בודדים. שכ"ט של מומחה למסורבי בנקים יעלה לכם משמעותית יותר מכיוון שמדובר בתיק בו יש להשקיע זמן, תשומת לב לפרטים קטנים, מאמץ ניכר ביפוי מצבכם הכללי וקשרים – כן קראתם נכון קשרים. יועץ משכנתא רגיל לא יוכל לפתור בעיות מורכבות גם במידה ויטען אחרת! אל תשרפו את גשרים מול המערכת הבנקאית כי רציתם לחסוך על איש מקצוע - זה עלול לעלות לכם ביוקר.